DZIEŃ 2

Dzisiejszy dzień częściowo jest dla mnie stracony choć sam jeszcze nie wiem. Próbowałem wymyślić co zrobić z kablami tylko do kontrolera od ESC. Myślałem że rozetne jak radził Marcin koszulkę i będę lutował dłuższe kable jakie kupiłem. Okazało się że 30 cm kable jakie kupiłem są za krótkie … Poszedłem do sklepu elektronicznego aby kupić wtyki JR aby dać dłuższe kable, okazało się że nie mają czegoś takiego. W ogóle facet był zdziwiony co to takiego jest … a jak się spytałem czy istnieją gniazda to mi powiedziali że przecież do tego są goldpiny i nie ma gniazd. Wróciłem i na allegro kupiłem gniazda, będę robił przedłużacz, a łączenie aby się nie rozłączyło zabezpieczę koszulką termozgrzewalną. Czyli jednak nie będę rozcinał ESC choć już jedno rozciąłem a zdjęcia macie poniżej.

Później myślałem czy używać tych wtyków/gniazd typu GOLD czy to jest bezpieczne i doszedłem do wniosku że jest to wygodne a łączenia też zabezpieczę koszulką termozgrzewalną aby się połączenie nie rozłączyło.

Resztę czasu jaki mogłem poświęcić na prace poświęciłem lutowaniu gniazd GOLD do ESC. Wieczorem na streamie będę robił lutowanie wtyków i składanie silników. Jutro muszę iść jeszcze raz do tego sklepu bo mieli duży wybór termokurczliwych koszulek aby dobrać taką aby idealnie pasowała mi do GOLDów oraz taka aby ten rozcięty ESC zabezpieczyć 🙂